طراحی خیره کننده ساختمان اداری JTI

  • معماری
  • ۲۵ام شهریور ۱۳۹۵
  • 0 دیدگاه

طراحی خیره کننده ساختمان اداری JTI

اخیرا در مرکز فرماندهی جدید JTI در منطقه ژنو، ساختمان استانداردی در دل یک پارک برای سازمان بین المللی ساخته شده است. این پروژه در واقع همکاری بین شرکت معماری و مهندسی سازه و تیم های داخلی است. این سازه زیبا با طراحی نوآورانه و یکپارچه به عنوان محل کار ساخته شده است.

معماری قوی این ساختمان نه تنها از بهترین چارچوب استفاده شده بلکه بین دریاچه ژنو و کوه های آلپ قرار دارد، که یک هویت قوی را بین همسایه های درخشان خود ایجاد کرده است. شکل اصلی هندسی ساختمان همانند یک مثلث طراحی شده که با بالا بردن گوشه های شمال شرقی و جنوبی فضای قابل استفاده را به حداکثر رسانده است.

0sxcnggq

ساختمان اداری JTI

st park

SOM_JTI_Geneva_-∏Hufton_Crow_061_edited

فضای چشمگیر معلق دهانه ۶۰ و ۷۵ متری را نشان می دهد که ارتباط مستقیم عابره پیاده و همچنین وسایل نقلیه را به داخلی ساختمان جدا کرده است. همچنین ارتفاع منحصر به فرد آن برای کارمندان و بازدیدکنندگان بسیار جالب است.

DMK_SOM_JTI_AERIAL_014_Photo_Credit_-_Adrien_Barakat_∏JTI

مسیر اصلی ساختمان بسیار وسیع طراحی شده است که شامل لابی ورودی با رستوران پانوراما، اتصال دفاتر با طرح باز، ۶۶ اتاق جلسه، ۳۳ اتاق کاری مشترک، ۲۳ اتاق قهوه و نوشیدنی، اتاق اغزیه، سالن کسب و کار، سالن تناسب اندام و دو تراس بزرگ می شود.

SOM_JTI_Geneva_-∏Hufton_Crow_006_(retouched)

طراحی داخلی این محموعه به بهترین شکل ممکن انجام شده است و فضای اجتماعی را برای مشتریان و بیش از ۱۰۰۰ کارمند به ارمغان آورده است.

JTI_Headquarters_Ground_floor_plan_∏SOM

SOM_JTI_Geneva_-∏Hufton_Crow_072_edited

DMK_SOM_JTI_008b_Photo_Credit_-_Adrien_Barakat_∏JTI (1)

DMK_SOM_JTI_lake_view_Photo_Credit_-_Adrien_Barakat_∏JTI

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!