طراحی نمای خیره کننده ساختمان sky habitat واقع در سنگاپور

طراحی نمای خیره کننده ساختمان sky habitat واقع در سنگاپور

مجتمع مسکونی sky habitat واقع در سنگاپور توسط گروه معماری safdie طراحی شده است و ساخت آن به تازگی به اتمام رسیده است. این ساختمان به شکل یک ماتریس سه بعدی طراحی شده که برای ساکنین علاوه بر محیط زیبا تراس‌های خصوصی باغ های کوچکی را به ارمغان آورده است،

sky habitat در واقع دو ساختمان ۳۸ طبقه بوده که از طریق پل های زیبا به هم متصل شده اند و تفریح های مشترکی را برای ساکنین این مجموعه در زمینه های محتلف  ارائه داده است کهه شامل باع های کوچک سرباز با نام باغ آسمان و دیگر امکانات است.

arch

sky habitat

moshe-safdie-sky-habitat-singapore-bishan-residential-development-designboom-02

در پل سوم یا آخر  بین این دو ساختمان یک استخر وجود دارد که ساکنین می توانند به صورت مشترک از آن استفاده کنند، همچنین دو پل دیگر که باغ های کوچکی را دارد و با شکل هندسی بسیار خاصی طراحی شده است، برای ساکنین این مجتمع یک محل خصوصی در فضای باز را به ارمغان آورده است که جمع صمیمی تر را برای آن ها ساخته است.

moshe-safdie-sky-habitat-singapore-bishan-residential-development-designboom-03

نمای فوق العاده مجتمع مسکونی sky habitat هر نگاهی را به سوی خود جذب می کند، این پروژه بزرگ شامل امکانات مشترکی در سطح زمین در قالب فضای باز و باغ های عمومی، اتاق های خاص برا برگزاری رویدادها، استخر شنا و مسیرهای توسعه یافته پیاده روی می شود.

moshe-safdie-sky-habitat-singapore-bishan-residential-development-designboom-04

اولین چیزی که در نکاه به ساختمان توجه فرد را جلب می کند تراس های خصوصی است که فضای بسیار گسترده ای را دارد، هر واحد حداقل یک یا ۳ تراس  خصوصی را دارا است که بسته به متراژ واحدها است.

moshe-safdie-sky-habitat-singapore-bishan-residential-development-designboom-06

درخت های استفاده شده در پل ها طبیعت سرسبزی را ساخته است و هندسه کلی ساختمان محل افامت هر واحد را در چهت های مختلفی ارائه داده است.

moshe-safdie-sky-habitat-singapore-bishan-residential-development-designboom-08

sky habitat یک مجتمع مسکونی بی نظیر است که تنها ۲۰ دقیقه با شمال مرکزی سنگاپور فاصله دارد و طرح پیچیده آن هر سلیقه ای را به خود جلب می کند.

moshe-safdie-sky-habitat-singapore-bishan-residential-development-designboom-12

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!